Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ciesteczka. Aby to zmienić należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem

Na zakończenie rundy jesiennej Grom zmierzył się w Golinie z beniaminkiem z Taczanowa.

Od początku spotkania mocno zmobilizowani gospodarze ruszyli do ataku po trzy punkty. Już w 6 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Krzysztof Potarzycki jednak lepszy w tym pojedynku okazał się bramkarz. Minutę później Potarzycki zrehabilitował się i dzięki pressingowi na połowie przeciwnika minął stoperów oraz bramkarza i prawą nogą umieścił piłkę w siatce. Grom posiadał przewagę lecz goście nie zamierzali łatwo oddać pola. Po akcji prawą stroną  dośrodkowaniu z przed linii bramkowej piłkę wybił Patryk Bierła. W 27 minucie po zagraniu obrońcy Żaków ,ręką w polu karnym ,sędzia podyktował rzut karny.  Niestety wykonawca jedenastki Remigiusz Sobczak przeniósł piłkę nad poprzeczką. Jednak dwie minuty później było już 2-0 a strzelcem bramki po precyzyjnym dośrodkowaniu Krzysztofa Gładczaka był Sobczak rehabilitując się za niewykorzystaną jedenastkę i dokumentując bramką swój dobry występ.. Grom już do przerwy powinien rozstrzygnąć losy meczu stwarzając kilka okazji. Najlepszą miał Kamil Stasiak którego uderzenie głową instynktownie piękną paradą wybronił bramkarz gości.

Po zmianie stron już w pierwszej akcji Gromowcy podwyższyli. Po zagraniu najmłodszego na boisku szesnastoletniego Jakuba Nowickiego sam na sam z bramkarzem wyszedł Potarycki, który tym razem pewnie pokonał rywala i podwyższył prowadzenie. Szybko zdobyta bramka źle wpłynęła na gospodarzy, którzy uśpieni wysokim prowadzeniem oddali pole rywalom. Przez kilka minut goście atakowali a nasz zespół chaotycznie się bronił. Efektem było kilka rzutów wolnych z okolic pola karnego, z których na szczęście rywale nie potrafili odnieść korzyści. Jednak w 53 minucie bo błędzie Piotra Ziętka , rywale zmniejszyli straty  wykorzystując sytuacje sam na sam z Antoniewiczem. Ziętek wiele razy bardzo dobrze i pewnie interweniował, będąc mocnym punktem zespołu , jednak jego jedyny błąd rywale wykorzystali.   Po kilkuminutowym chaosie i rotacjach w ustawieniu Grom opanował wydarzenia na boisku i już do końca meczu prowadził grę. Efektem były kolejne bramki. Najpierw po ładnej akcji i zagraniu z prawego skrzydła przez Marcela Mikołajewskiego swoją trzecią bramkę w meczu zdobył Potarzycki. Tym razem Potarzycki popisał się skutecznością wykorzystując trzy z czterech sytuacji w meczu.   Kilka minut później po kolejnym podaniu ze skrzydła Mikołajewskiego swoją debiutancką bramkę w seniorach zdobył Kacper Mizera i było 5-1. Do końca meczu Grom stworzył jeszcze kilka okazji po których wynik powinien być jeszcze bardziej okazały. Sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał dobrze grający na skrzydle Mikołajewski, ten sam zawodnik z bliska po zagraniu Stasiaka trafił w boczną siatkę. Bramki mogli zdobyć także zmiennicy. Z bliska piłkę nad poprzeczką przeniósł Jakub Gabryszak, a uderzenie z pola karnego Łukasza Goździaszka wybronił bramkarz.

Ostatecznie na koniec rundy Grom odniósł przekonywujące zwycięstwo przerywając złą passę spotkań bez wygranej. Po raz kolejny Grom grał w bardzo młodym składzie , w pierwszej jedenastce  występowało , aż siedmiu młodzieżowców. Rundę jesienną Gromowcy kończą na 6 miejscu z dorobkiem 14 punktów.

Wkrótce podsumowanie rundy i plan przygotowań do wiosny.

GROM GOLINA - ŻAKI TACZANÓW 5:1 (2:0)

1:0 Krzysztof Potarzycki  po indywidualnej akcji (8 min)

2:0 Remigiusz Sobczak po dośrodkowaniu Krzysztofa Gładczaka (29 min)

3:0 Krzysztof Potarzycki po zagraniu Jakuba Nowickiego (46 min)

3:1 Mariusz Mielcarek (53 min)

4:1 Krzysztof Potarzycki po podaniu Marcela Mikołajewskiego (62 min)

5:1 Kacper Mizera po podaniu Marcela Mikołajewskiego (67 min)

GROM: Krzysztof Antoniewicz, Patryk Bierła (68 min Łukasz Goździaszek), Piotr Ziętek, Remigiusz Sobczak, Adam Bryll, Kacper Mizera (72 min Jakub Gabryszak), Krzysztof Gładczak (85 min Patryk Mankiewicz), Jakub Nowicki (55 min Mikołaj Kalak), Marcel Mikołajewski (69 min Jakub Goździaszek) , Krzysztof Potarzycki, Kamil Stasiak (70 min Arkadiusz Kowalczyk)