UWAGA! Ta strona internetowa Gromu Golina używa plików cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ciesteczka. Aby to zmienić należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem

Seniorzy w drugiej grze kontrolnej podejmowali występujący w lidze międzyokręgowej Lew Agro - Tom Pogorzela

Spotkanie rozegrano w niedzielne upalne południe. Gromowcy na tle rywala z wyższej ligi zaprezentowali się z dobrej strony. W meczu tym ćwiczyli warianty taktyczne w grze obronnej prezentując się solidnie ale także wyprowadzając kilka dojrzałych akcji ofensywnych. Do przerwy wynik był bezbramkowy obie drużyny stworzyły nie wiele sytuacji. Drużyna Lwa w najgroźniejszej trafiła w słupek, a dobitkę instynktownie obronił pewnie grający Krzysztof Antoniewicz. Grom także miał groźne sytuacje, drużynę gości po dobrych uderzeniach Marcina Szymkowiaka ratował bramkarz,a po uderzeniu Tomasza Zaremby słupek.  Dojrzale na połowie rywala prezentował się Kamil Stasiak współtworząc akcje ofensywne.  Solidnie prezentowała się cała formacja obronna szczególnie Miłosz Wachowiak i Adam Bryll.

Po zmianie stron mecz był wyrównany. Goście jedyną bramkę w meczu zdobyli w 65 min po stracie w linii pomocy i braku asekuracji w obronie w zespole Gromu.  Lew miał jeszcze jedną dobrą sytuacje lecz napastnik przeniósł piłkę nad poprzeczką. Wcześniej Grom mógł doprowadzić do remisu. Po składnej akcji do siatki trafił Mateusz Klapczyński lecz sędzia dopatrzył się spalonego nie uznając gola. Doskonałą okazję zaprzepaścił także Jakub Nowicki z bliska nie trafiając czysto w piłkę po dobrej akcji Marcina Szymkowiaka.

" Dziś naszym celem było ćwiczenie wariantów taktycznych ćwiczonych w tygodniu, szczególnie w grze obronnej. Nie ustrzegliśmy się błędów, jednak widać było symptomy dobrej gry oraz realizację zadań zespołowych zarówno w ataku jak i w obronie. W grze obronnej zaprezentowaliśmy się lepiej niż przed tygodniem. W ofensywie mieliśmy okazje do zdobycia bramek, a to jest podstawa ofensywy. W następnych mikrocyklach treningowych będziemy ćwiczyć warianty taktyczne formacji i zespołu oraz doskonalić motorykę. Efekty sprawdzimy w kolejnych sparingach" - posumował trener Sebastian Waszkiewicz.

Grom Golina - Lew Tom - Agro Pogorzela 0:1 (0:0)

Grom: Krzysztof Antoniewicz, Paweł Maciejewski, Adam Bryll, Piotr Ziętek, Marcin Bryll, Miłosz Wachowiak, Mateusz Klapczyński, Marcin Szymkowiak, Jakub Goździaszek, Jakub Nowicki, Kamil Stasiak, Tomasz Zaremba, Łukasz Lis, Kacper Mizera, Szymon Biadała, Witold Jankowski,