UWAGA! Ta strona internetowa Gromu Golina używa plików cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ciesteczka. Aby to zmienić należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem

Grom GolinaW sobotę odbył się już jedenasty memoriał Tomka Michalak, zapraszamy na relację.

Tegoroczna formuła memoriału zakładała udział w dwóch turniejach piłkarskich 10 drużyn – sześciu seniorskich i czterech młodzieżowych. 23 sierpnia na boiskach Gromu  zgromadziło się blisko 180 piłkarzy, co dowodzi nie tylko popularności naszej dorocznej imprezy, ale i  dużego zainteresowania  piłką w wykonaniu młodzieży i amatorów. Memoriał to spore przedsięwzięcie organizacyjne.  Wypada  na wstępie podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do jego powodzenia – działaczom i sympatykom Gromu Golina oraz Krzysztofowi i Leszkowi Michalakom, współorganizatorom memoriału.  Nie zawiedli sponsorzy; puchary, statuetki i nagrody rzeczowe ufundowała Gmina Jarocin, Starostwo Powiatowe w Jarocinie, Bank Spółdzielczy w Jarocinie oraz zarząd LZS Grom Golina. Klub wraz z firmą Biegun zadbał o ciepły posiłek i napoje  dla każdego piłkarza i trenera. Najmłodszych obdarowano też słodyczami i pamiątkowymi gadżetami  reklamującymi gminę Jarocin.

 

Memoriał otworzył burmistrz Stanisław Martuzalski. Tradycyjnie uhonorowano pamięć Tomka Michalaka minutą ciszy. W tym roku miała ona szczególny charakter, gdyż w podobny sposób uhonorowano jednocześnie pamięć zmarłego dzień wcześniej pana Ryszarda Tomaszewskiego, emerytowanego nauczyciela  wychowania fizycznego, wiernego kibica i sympatyka Gromu, ojca jednego z najbardziej zasłużonych piłkarzy naszego klubu - Wojciecha Tomaszewskiego.

Po losowaniu drużyny seniorskie podzielono na dwie grupy. Grano 2x20 minut. Zwycięzcy grup zmierzyli się w wielkim finale. Oto wyniki:

Grupa A

Grom Old – Tad-Bud  2:1

Biegun- Tad-Bud  3:0

Grom Old – Biegun  0:0

Tabela

1)      Biegun                    4 pkt       br. 3:0

2)      Grom Old               4                    2:1

3)      Tad- Bud                0                     1:5

 

Grupa B

Pogorzałki&Borzęciczki – Grom 0:2

Pogorzałki&Borzęciczki – Błaszczyk Jaraczewo 0:3

Grom – Błaszczyk Jaraczewo 0:0

Tabela

1)      Jaraczewo           4 pkt           br.3:0

2)      Grom                    4                      2:0

3)      Pogorzałki            0                      0:5

W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się obie golińskie drużyny. Po dość jednostronnym pojedynku Grom pokonał Grom Old 5:0. Hattrickiem popisał się najlepszy strzelec turnieju -Michał Bryll. Finał  Biegun – Jaraczewo był niezwykle zacięty, Długo utrzymywał się wynik remisowy. Decydująca bramka padła w końcowych minutach spotkania. Ostatecznie zwycięzcą turnieju okazała się być waleczna i ambitna drużyna z Jaraczewa.

Mecz o 3 miejsce: Grom – Grom Old  5:0

Finał:  Jaraczewo – Biegun 2:1

Ostateczna kolejność turnieju seniorów:

1)      Jaraczewo

2)      Biegun

3)       Grom

4)       Grom Old

5-6) Tad-Bud, Pogorzałki

Najlepszy  zawodnik turnieju – Mateusz Andrzejewski z  drużyny Jaraczewa.

Najlepszy bramkarz – Michał Olejnik z Gromu

Najlepszy strzelec – Michał Bryll z Gromu ( po dogrywce z Patrykiem Czaprackim z Jaraczewa – obaj strzelili po 3 bramki)

 

Wszystkie spotkania sędziowali Arkadiusz Reśliński i Adrian Żakowski. Mecze toczyły się w bardzo sportowej atmosferze, obyło się bez poważniejszych kontuzji, zbędny okazał się także system minutowych kar. Jak święto futbolu, to święto…

Bardzo ciekawy i zacięty był turniej młodzików, chłopców z rocznika 2002 i młodszych. Tu grano systemem każdy z każdym. Oto wyniki:

Czarni Dobrzyca – Biały Orzeł Koźmin 1:1

Grom Golina – Akademia Reissa Jarocin 0:2

Dobrzyca – Golina 2:0

Koźmin – Akademia 2:1

Dobrzyca – Akademia 0:2

Koźmin – Golina 1:0

 

Ostateczna kolejność:

1)      Koźmin           7 pkt         br.4:2

2)      Akademia      6                    5:2

3)      Dobrzyca        4                   3:3

4)      Golina             0                   0:5

 

Ostatnie miejsce naszej drużyny to z pewnością rozczarowanie, ale podopieczni trenerów Miłosza Patoki i Adama Podogrodzkiego dopiero rozpoczynają swoją piłkarską karierę. W turnieju zmierzyły się z naprawdę mocnymi ekipami, mającymi za sobą sukcesy w rozgrywkach różnego szczebla. Surowa lekcja przyda się  na pewno naszym piłkarskim nadziejom, da też naszym młodym trenerom poważny materiał szkoleniowy. Doświadczenie przyda się z pewnością jednym i drugim. Czekamy na dobry start w rozgrywkach ligowych.

Najlepszy zawodnik turnieju – Jakub Lis z Koźmina.

Najlepszy bramkarz – Oliwia Szymczak z Dobrzycy

Najlepszy strzelec – Antek Bzodek z Akademii – 4 bramki

 

Rozegrano również emocjonujący konkurs rzutów karnych młodzików. Najlepiej wykonywał je Jakub Lis z Koźmina, a najlepiej bronił Jakub Szymański z Akademii.

Wszystkich indywidualnie najlepszych w poszczególnych klasyfikacjach nagrodzono pamiątkowymi statuetkami i nagrodami rzeczowymi, najlepsze drużyny uhonorowano okazałymi pucharami. Wręczał je prezes Gromu pan Tomasz Raźniak w towarzystwie sołtysa Goliny i Stefanowa pana Ryszarda Żyto i Krzysztofa Michalaka.

Kolejny memoriał przechodzi do historii. Mamy nadzieję, że jako impreza udana i potrzebna. Dopisała pogoda, nie dopisali kibice. Trudno powiedzieć, dlaczego. Wierzymy, iż na inaugurację B-klasy w Golinie już ich nie zabraknie. Piłkarze grają dla nas wszystkich. Wspierajmy ich sportowym dopingiem, by mieli poczucie sportowej dumy i ambicji.

PK