UWAGA! Ta strona internetowa Gromu Golina używa plików cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ciesteczka. Aby to zmienić należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem

Podczas spotkania seniorów z Błękitnymi w Chruszczynach odbyły się dwa ważne wydarzenia, które zapiszą się na historycznych kartach naszego klubu. Siedemnaście lat musiały czekać rekordy klubowe. Więcej informacji w rozwinięciu.

W tym dramatycznym meczu, przypomnijmy zakończonym remisem 2:2 , drugą bramkę dla naszego zespołu zdobył Krzysztof Gładczak szesnastolatek urodzony 21 kwietnia 1998 i został najmłodszym w historii klubu strzelcem bramki w spotkaniu ligowym seniorów. Obecny rekord to 16 lat i 139 dni. Dotychczasowy rekord należał do Arkadiusza Kowalczyka najlepszego strzelca w historii Gromu, który także w tym sezonie znajduje się w kadrze seniorów, a pierwszą bramkę strzelił mając 16 lat i 244 dni w 1997 roku. A więc rekord został pobity po 17 latach.

http://www.gromgolina.pl/media/bearleague/bl1410294066535.pngKrzysztof Gładczak, to wychowanek naszego klubu, który przeszedł wszystkie szczeble rozgrywek młodzieżowych od orlika do juniora młodszego. W poprzednim sezonie wraz z kolegami został mistrzem okręgu kaliskiego w juniorach młodszych.

 

 

 

 

Spotkanie w Chruszczynach miało także inne historyczne wydarzenie. W spotkaniu tym w pierwszym składzie wyszło trzech braci Podogrodzkich Adam, Bartosz i Szymon. Był to drugi taki przypadek w historii, a pierwszy miał miejsce 17 lat temu gdy w premierowym sezonie wystąpiła trójka braci Szalczyków Marcin , Michał i Paweł.

Gratulujemy Krzysztofowi oraz braciom Podogrodzkim zapisania się w historii klubu