Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ciesteczka. Aby to zmienić należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem

Grom GolinaW trzeciej kolejce ligowej seniorzy pokonali Błysk Daniszyn 4:2 (0:0) grając bardzo dobre spotkanie ale nieskutecznie. Bramki zdobyli Piotr Kryś, Arkadiusz Kowalczyk oraz dwie Michał Bryll. Po trzech kolejkach Grom ma siedem punktów i drugą pozycję w tabeli. Relacja i zdjęcia w rozwinięciu.

W trzeciej kolejce beniaminek z Goliny podejmowali Błysk Daniszyn. Po pechowo straconych dwóch punktach przed tygodniem chcieli koniecznie odnieść zwycięstwo i od pierwszej minuty zdecydowanie walczyli o komplet punktów. Od początku gra toczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy na bardzo dobrze przygotowanej płycie boiska konstruowali składne akcje. W pierwszym kwadransie Błysk próbował się odgryzać ale tylko dwukrotnie po długich wybiciach piłki napastnik niecelnie strzelał z dystansu. Grom natomiast stale atakował tworząc wiele sytuacji bramkowych ,lecz brakowało spokoju pod bramką przeciwnika, albo bardzo dobrze spisywał się bramkarz. Najpierw dwukrotnie uderzał Łukasz Lis jednak w pierwszej okazji głową na rzut rożny piłkę sparował obrońca, a w kolejnej świetnie na róg piłkę wybił bramkarz. Gromowcy tworzyli ładne akcje z przenoszeniem gry i oskrzydlające. W tej części meczu wiele akcji wyprowadzali Łukasz Gożdziaszek i bardzo aktywny Piotr Kryś i po jego dwóch dośrodkowaniach najpierw nieczysto w piłkę trafił Michał Bryll i przeniósł ją nad poprzeczkę a po kolejnym dośrodkowaniu ponownie świetnie paradą przy słupku bramkarz obronił strzał Mateusza Jelaka. Daniszyn praktycznie nie wychodził z własnej połowy, a Grom tworzył następne okazje strzeleckie. Najpierw po indywidualnej akcji Błażeja Skałeckiego bramkarz ponownie pokazał klasę a po minucie i dwójkowej akcji Skałecki Bryll ten drugi trafił w słupek. Dobre spotkanie rozgrywał Szymon Podogrodzki, przechwytując wiele piłek i wraz z Lisem i Skałeckim rozprowadzając akcje . Goście bronili się bardzo szczęśliwie , ponownie składna akcja z kilkoma podaniami i po podaniu Krysia strzelał Lis , jednak bramkarz z Daniszyna znów piękną interwencją uratował zespół. W pierwszej połowie nie miał szczęścia , a przede wszystkim „zimnej krwi” Michał Bryll, który jeszcze miał dwie doskonałe okazje. Najpierw po podaniu Skałeckiego zamiast technicznie uderzył na siłę i nie trafił z bliska w bramkę a w kolejnej sytuacji po strzale Michała szczęśliwie bramkarz nogami obronił piłkę. Napór Gromu trwał do końca, na bramkę strzelali jeszcze Damian Klemm i Kryś ale do przerwy wynik pozostał bezbramkowy.

Po przerwie Gromowcy ponownie ruszyli do ataku i nareszcie rozwiązał się worek z bramkami. W 56 minucie i wyrzucie z autu Piotra Ziętka asystę zaliczył wprowadzony po przerwie Arkadiusz Kowalczyk a technicznym strzałem prowadzenie zdobył dobrze grający Piotr Kryś. Grom nadal atakował szukając kolejnych bramek. W 64 minucie po dośrodkowaniu Damiana Klemma bramkę głową zdobył Arkadiusz Kowalczyk i była to 81 bramka w barwach Gromu najlepszego strzelca w historii klubu. Po kolejnych zmianach i roszadach Grom nadal atakował. Przesunięty do środka Gładczak z Lisem tworzyli kolegom kolejne okazje i w 70 minucie po przeniesieniu akcji z lewego na prawe skrzydło , Mateusz Jelak ograł dwóch obrońców i dośrodkował do Michała Brylla a ten nareszcie wpakował piłkę do bramki i było 3:0. Trzy minuty później po akcji bardzo dobrze grającego Łukasza Lisa Michał Bryll ładnym technicznym strzałem podwyższył prowadzenie. Gromowcy nadal atakowali ale nie zdobyli już następnych bramek. Natomiast goście niespodziewanie w końcowych minutach wykorzystali rozprężenie w szeregach obronnych i błędy w ustawieniu strefowym i asekuracji przez obrońców. Dwukrotnie ich napastnik w podobnych sytuacjach wychodził sam na sam z Michałem Olejnikiem i zdobył bramki ustalając wynik na 4-2

Grom rozegrał bardzo dobre spotkanie na świetnie przygotowanej płycie tworzył bardzo ładne i składne akcje. Tradycyjnie zabrakło spokoju w wykańczaniu akcji gdyż wynik powinien być znacznie wyższy, szczególne przed przerwą powinny paść bramki. Cieszy składna i dobra zespołowa gra przez większość meczu. Nie mogą zespołowi przytrafiać się takie momenty rozprężenia i błędy w ustawieniu jak w końcówce.

Za tydzień Grom ponownie zagra na własnym boisku a podejmować będzie Sokół Chwaliszew. Początek spotkania w niedzielę o godzinie 16.00

Grom Golina – Blysk Daniszyn 4:2 (0:0)

1:0 Piotr Kryś po podaniu Arkadiusza Kowalczyka (56 min)

2:0 Arkadiusz Kowalczyk głową po dośrodkowaniu Damiana Klemma (64 min)

3:0 Michał Bryll po akcji Mateusza Jelaka (70 min)

4:0 Michał Bryll po podaniu Łukasza Lisa (73 min)