UWAGA! Ta strona internetowa Gromu Golina używa plików cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ciesteczka. Aby to zmienić należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem

W dniach od 5 do 11 sierpnia sportowcy z golińskich szkół oraz piłkarz Gromu uczestniczyli w obozie sportowo - rekreacyjnym w Murzasichle koło Zakopanego. Poniżej relacja z zdjęcia. Wkrótce duża galeria zdjęć.

 Od kliku lat przy współpracy LZS Grom UKS Grom i golińskich szkół organizowane są obozy dla młodych sportowców z golińskich szkół i piłkarzy Gromu. Obozy organizowane są naprzemiennie raz w górach raz nad morzem, w tym roku sportowy wypoczynek odbył się w Murzasichle.

Chociaz pogoda w tym roku płatała figle, uczestnicy jak co roku mieli możliwość spędzenia aktywnie czasu w miłej i przyjaznej atmosferze. W tym roku w drodze do Zakopanego spędzili kilka godzin w Krakowie gdzie między innymi mieli możliwość dokładnego zwiedzania stadionu Cracovii Kraków najstarszego nieprzerwanie istniejącego polskiego klubu założonego w 1906 roku. Nasi sportowcy mogli zobaczyć szatnie gospodarzy, stadion a także historyczne puchary i nagrody za tytuły mistrzowskie Cracovii zarówno w piłce nożnej jak i hokeju. W Krakowie oczywiście nie zabrakło zwiedzania centrum miasta.

Podczas kilkudniowego pobytu w Murzasichle i Zakopanym wśród atrakcji były między innymi zwiedzanie Zakopanego, wjazd na Gubałówkę i zjazd wyciągiem krzesełkowym z pięknymi widokami. Jednym z treningów było wejście na Morskie Oko, a niektórzy wybrali się jeszcze wyżej, aby zobaczyć przepiękną panoramę i widoki z okolic Czarnego Stawu.

Nasi sportowcy spędzali aktywnie czas także w Aquaparku w Zakopanym oraz w termach w Białce Tatrzańskiej, gdzie mogli korzystać z wielu atrakcji i jednocześnie "cieszyć oko" pięknym widokiem tatrzańskich szczytów.

Po aktywnym spędzaniu czasu młodzież wracała do przepięknego ośrodka "Willa Jędruś" w Murzasichle w którym raczyła się smacznymi posiłkami i odpoczywała w komfortowych warunkach mając do dyspozycji pokoje o wysokim standarcie i basen w ośrodku.

Nie zabrakło oczywiście innych atrakcji sportowych oprócz zwiedzania stadionu Cracovii , mieli możliwość zwiedzania skoczni narciarskich a także byli na trasie szóstego etapu Tour de Pologne gdzie dopingowali polskich kolarzy między innymi wygrywającego w tym dniu Rafała Majkę czy pochodzącego z Jarocina zwycięzcę klasyfikacji górskiej Macieja Paterskiego.

Zajęcia piłkarskie odbywały się na najwyżej w Polsce położonym boisku piłkarskim COS Zakopane gdzie przygotowują się do sezonu także kluby ekstraklasowe, w ostatnim czasie były tam między innymi Górnik Zabrze i Wisła Kraków

Piłkarze Gromu rozegrali także sparing z Akademią Piłkarską z Krakowa prowadzoną przez reprezentantów polski Tomasza Frankowskiego i Mirosława Szymkowiaka.

Tomasz Frankowski to czterokrotny król strzelców polskiej ekstraklasy, pięciokrotny mistrz Polski, Mirosław Szymkowiak to czterokrotny mistrz Polski

Krakowianie zagrali rocznikiem 99/2000 a Gromowcy rocznikiem 97-2001 Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Gromu 5:4 (3:3)

Grom Golina - AP Kraków 5:4 (3:3)

bramki Marcin Szymkowiak 2, Jakub Szymkowiak 1, Mateusz Pluta 1, Krzysztof Gładczak 1

GROM: B. Kubak (rocznik 99), P. Mankiewicz(99), M. Wachowiak (2000), K. Gładczak (98), M. Bryll (97), M. PLuta (97), J. Szymkowiak (97), J. Strzoda (98), K. Nowicki (2001), J. Gożdziaszek (97), M. Szymkowiak (99) na zmiany wchodzili: Sz. Kościelniak (2000), M. Wojciechowski (98), K. Antoniewicz (2000), O. Młokosiewicz (2001), K. Mizera (2000)