UWAGA! Ta strona internetowa Gromu Golina używa plików cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ciesteczka. Aby to zmienić należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem

Z zespołem seniorów do nowego sezonu przygotowują się także zawodnicy, którzy stanowili o sile zespołu gdy ten grał w klasie okręgowej i klasie A.

 

Po kilku letniej przerwie od nowego sezonu Grom ponownie wystąpi w rozgrywkach seniorów. W przygotowaniach biorą udział także gracze, którzy przed rozwiązaniem seniorów stanowili o sile Gromu a później grali w innych klubach.

Arek Kowalczyk - to legenda klubu, przez jedenaście sezonów grał w barwach Gromu w latach 1997 - 2008. Rekordzista w ilości rozegranych spotkań w lidze 245 gier, zdobył w tym czasie 70 bramek (37 w B klasie, 25 w A klasie 18 w klasie okręgowej). w Pucharze Polski 13 spotkań 4 bramki. Trzykrotnie najlepszy strzelec zespołu. Najmłodszy zdobywca bramki w meczu ligowym 16 lat i 244 dni. Po grze w Gromie grał w Phytopharmie Klęka, GKS Żerków i Błękitnych Kotlin i w każdym z tych zespołów był czołową postacią.

Piotr Kryś - bardzo dobry skrzydłowy, zawsze bardzo zaangażowany i oddany w grze dla zespołu, przez pięć sezonów bronił barw Gromu, grając w lidze okręgowej i klasie A. W 61 spotkaniach zdobył 5 bramek.

Mariusz Zbawiony - jeden z pierwszych bramkarzy Gromu, bronił barw i bramki naszego klubu przez trzy sezony, co ciekawe ma w swoim dorobku także 4 zdobyte bramki w meczach ligowych, między innymi w pierwszym historycznym meczu po awansie do A klasy.

 

"Nie przypadkiem mówi się że zespół żeby dobrze grał potrzebuje odpowiedniego połączenia rutyny z młodością. Cała trójka to doświadczeni gracze, którzy rozegrali bardzo dużo spotkań i mają w swoim dorobku wiele sukcesów. Na treningach nadal pokazują spore umiejętności a dla młodszych mogą być przykładem zaangażowania. Cieszę się że ponownie są z nami i wierzę że pomogą i przyczynią się do kolejnych dobrych sezonów zespołu seniorów" - podsumował trener Sebastian Waszkiewicz