Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ciesteczka. Aby to zmienić należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem

Grom odniósł czwarte zwycięstwo w sezonie pokonując w Choczu tamtejszą Prosnę 5:2 (3:1) Wynik jest identyczny jak czternaście lat temu gdy ... Grom po raz pierwszy uzyskał awans do A klasy. Bramki dla Gromu strzelili po dwie Mateusz Jelak i  Arkadiusz Kowalczyk oraz z rzutu karnego - Michał Bryll. W rozwinięciu relacja i zdjęcia.

W piątej kolejce seniorzy udali się do Chocza na mecz z Prosną. Grom zagrał tam po czternastu latach po słynnym „krwistym meczu” i podobnie jak wtedy wynik był 5:2 . Gromowcy na spotkanie jechali w roli lidera, z kolei Chocz po dwóch meczach miał komplet punktów. Tak więc mecz zapowiadał się ciekawie.

Spotkanie rozgrywane było na niedawno zrobionym kompleksie sportowym, a przed meczem odbyło się oficjalne otwarcie przez władze. Murawa jest bardzo ładna jednak szerokość boiska zaskoczyła gości z Goliny (linia boczna oddalona była o …. dwa metry od linii pola karnego) dlatego szybko zostały zmienione i ustalone założenia taktyczne.

W Gromie z powodu studiów nie mogli wystąpić bracia Podogrodzcy Adam , Szymon i Bartosz oraz z powodu kontuzji Błażej i Adam Skałeccy.

Gromowcy bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie już w pierwszej minucie trafił do bramki Mateusz Jelak, ale sędzia odgwizdał pozycje spaloną. Goście nadal nacierali i już w 4 minucie objęli prowadzenie. Po wyrzucie z autu Marcina Brylla, świetnie w polu karnym pomimo asysty przeciwnika zachował się Arkadiusz Kowalczyk i plasowanym strzałem pokonał bramkarza. Po chwili ponownie po dobrze rozegranym aucie od Marcina Bryll , Michał Bryll niedokładnie przyjął piłke i uprzedził go obrońca. Napór trwał i w 12 minucie w polu karnym niczym slalomista Mateusz Jelak minął czterech obrońców i został „wycięty” . Pewnym egzekutorem pod porzeczkę rzutu karnego był Michał Bryll i było już 2:0. Nasi piłkarze nadal atakowali na bramkę strzelał dobrze trzymający środek pola Łukasz Lis. W dwóch kolejnych akcjach pokazał się mający sporo ochoty do gry Piotr Kryś. Najpierw po podaniu Jelaka po strzale głową trafił piłką w słupek, a następnie po sprytnym podaniu uruchomił Michała Brylla, ale ten przegrał pojedynek z bramkarzem. Po 25 minutach naporu gości, gospodarze doszli do głosu, głównie dzięki sporej ilości dośrodkowań po „faulach” odgwizdywanych przez sędziego. Po jednym z takich zagrań w zamieszaniu podbramkowym najlepszy gracz Prosny Piasecki z bliska wpakował piłkę do bramki. Gospodarze starali się wyrównać i dwukrotnie zagrozili lecz dobrze zaprezentował się Michał Olejnik, który najpierw obronił strzał głową, a następnie wybiegiem uprzedził napastnika. Gromowcy po chwili znowu przejęli inicjatywę. Po zagraniu Gładczaka, Mateusz Jelak strzelił na bramkę, przybyli kibice gości cieszyli widząc zmierzającą piłkę do bramki jednak wślizgiem obrońca wygarnął ją i sędzia uznał ze nie przekroczyła linii. W ostatniej minucie pierwszej połowy Grom dopiął swego i podwyższył prowadzenie. Po kolejnym zagraniu Gładczaka , zwrotną piłkę przejął Mateusz Jelak i wykorzystując swoją szybkość uprzedził obrońców i było 3:1 dla Gromu.

Po przerwie Grom grał mądrze i dojrzale nie dopuszczając gospodarzy do groźnych sytuacji. Bardzo dobrze grali obrońcy Marcin Bryll i Damian Klemm wygrywając wszelkie pojedynki. Świetnie kierował obroną Gładczak a Gożdziaszek blokował wszelkie akcje swoją stroną. Kilka minut po przerwie było 4:1. Po zagraniu Marcina Brylla na bramkę popędził Jelak. Bramkarz wybronił jego strzał jednak Jelak dopadł do piłki i dośrodkował a piłkę w bramce umieścił dający wiele spokoju w liniach ofensywnych kapitan Arkadiusz Kowalczyk. Gromowcy grali mądrze i stwarzali kolejne okazje. Jednak zbyt rozluźnieni wynikiem Bryll i Kowalczyk w doskonałych okazjach sam na sam z bramkarzem nie zdołali go pokonać. W międzyczasie Prosna powinna grać w dziesiątkę. Pomocnik mający już żółta kartkę po raz drugi z rzędu brutalnie zaatakował bramkarza Olejnika, mającego już piłkę w rękach po wcześniejszej interwencji. Jednak sędzia co sam przyznał „oszczędził” gracza Prosny. Dobrze grał atakując ale też wspierając linie środkową i obronę Michał Bryll. Nasz zespół umieścił piłkę w siatce po bardzo ładnej akcji przeprowadzonej przez Michałów Szybę i Brylla, Jelak strzelił na bramkę a po paradzie bramkarza dopadł do piłki Kryś, ale sędzia po raz trzeci w tym dniu nie uznał bramki dla Gromu. Prosna po jednej z nielicznych akcji zdobyła gola po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i biernej postawie w obronie naszego zespołu. W ostatnim kwadransie dobrze zaprezentowali się zmiennicy. Miłosz Patoka  wzmocnił środek obrony , kilka akcji po skrzydle przeprowadził Karol Kowalczyk a asystę zaliczył Marcin Żurek wyprowadzając na czystą pozycje Mateusza Jelaka, który w końcówce ustalił wynik meczu na 5:2.

Grom zagrał kolejne dobre spotkanie , grając mądrze taktycznie i z zaangażowaniem . Dostosowując się do niecodziennych wymiarów boiska. Po raz kolejny do sukcesu przyczyniła się szeroka kadra. Trener ma możliwość różnych wariantów a zawodnicy muszą walczyć o miejsce w kadrze na kolejne spotkania.

W zespole panuje świetna atmosfera. Po meczu piłkarze odśpiewali sto lat obchodzącemu urodziny trenerowi wręczając „okazały prezent”

Grom umocnił się na fotelu lidera a za tydzień w niedziele o godzinie 15.30 podejmować będzie Ogniwo Łąkociny.

Prosna Chocz – Grom Golina 2:5 (1:3)

0:1 Arkadiusz Kowalczyk po zagraniu Marcina Brylla (4 min)

0:2 Michał Bryll z rzutu karnego po faulu na Mateuszu Jelaku (12 min)

1:2 Piasecki (35 min)

1:3 Mateusz Jelak po zagraniu Krzysztofa Gładczaka (45 min)

1:4 Arkadiusz Kowalczyk po dośrodkowaniu Mateusza Jelaka (51 min)