UWAGA! Ta strona internetowa Gromu Golina używa plików cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ciesteczka. Aby to zmienić należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem

Do spotkania derbowego dojdzie w najbliższą niedzielę w Golinie, gdzie nasz zespół podejmować będzie LZS Cielcza. Obydwa zespoły doskonale spisują się w rozgrywkach zajmując pozycję lidera i wicelidera tabeli. Ostatni mecz tych zespołów odbył się w sezonie 2005/2006 i miał ciekawy przebieg. Zapowiedz spotkania.

Bardzo ciekawe i ważne spotkanie odbędzie się w tej kolejce w Golinie. Lider tabeli Grom podejmować będzie wicelidera LZS Cielcza. Obydwa zespoły jak dotychczas nie przegrały żadnego meczu, ale Cielczanie w związku z pauzą w rozgrywkach rozegrali dwa spotkania mniej. Grom pauzować będzie w dwóch ostatnich kolejkach. Gromowcy maja sześć zwycięstw i jeden remis w Chruszczynach po bramce straconej w doliczonym czasie gry. Goście jak dotychczas w pięciu spotkaniach odnieśli komplet zwycięstw.

Przed sezonem Cielcza zapowiadała walkę o awans po zeszłorocznym zajętym trzecim miejscu. Przypomnijmy że do awansu zabrakło Cielczy wówczas jednego punktu. Nasi lokalni rywale liczyli, że tym razem pewnie zajmą pierwsze miejsce, jednak Gromowcy włączyli się do walki o czołowe miejsce. Grom to tegoroczny beniaminek po sześcioletniej przerwie w rozgrywkach piłki seniorskiej. Przed sezonem mało kto się spodziewał że zespół z Goliny tak dobrze będzie się prezentował. Szeroka oraz mocna i wyrównana kadra, a także dobra praca na treningach spowodowały że po sześciu kolejkach Grom zajmują pierwsze miejsce w tabeli.

W dotychczasowej historii obydwa zespoły spotkały się w rozgrywkach ligowych w dwóch sezonach. W sezonie 99/2000 w B klasie Grom dwukrotnie zwyciężył 3:0 i 3:1. Do kolejnych pojedynków doszło w sezonie 2005/2006 już w A klasie.

Wówczas w Golinie Grom zwyciężył 4:1 W spotkaniu rewanżowym wiosną 28 maja 2007 mecz miłą burzliwy przebieg gdyż został przerwany z powodu.... burzy. Jednak ostatecznie Grom zwyciężył 2:1 po bramkach w ostatnim kwadransie meczu i zapewnił sobie wówczas awans do klasy okręgowej. W tamtym spotkaniu trenerem Gromu był ... obecny trener Sebastian Waszkiewicz. Natomiast obecny trener Cielczy Aleksander Matuszewski był... zawodnikiem Gromu. Tamto spotkanie pamiętają także reprezentujący teraz obydwa kluby Arek Kowalczyk i Piotr Kryś z Gromu oraz Krystian Kościuszko z Cielczy.

Niedzielne spotkanie wzbudza spore zainteresowanie i zapowiada się że obejrzy je wielu kibiców obydwu zespołów a także z okolicznych miejscowości. Liczymy że kibice pokażą kulturalny doping i wspierać będą swoje zespoły a zawodnicy zaprezentują wysoki poziom sportowy.

Obydwu zespołom życzymy udanego spotkania a także aby do następnych pojedynków derbowych doszło w następnym sezonie już w A klasie.