UWAGA! Ta strona internetowa Gromu Golina używa plików cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ciesteczka. Aby to zmienić należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem

Rok 2014 za nami ,obfitował w wiele ważnych i ciekawych wydarzeń z udziałem Gromu. Najważniejsze to powrót do rozgrywek zespołu seniorów oraz tytuł Mistrza w rozgrywkach juniorów młodszych.

Oto chronologiczne przypomnienie głównych wydarzeń.

W styczniu zespoły młodzieżowe Gromu juniorzy i trampkarze po udanej rundzie jesiennej 2013, rozpoczęły przygotowania do rundy wiosennej 2014. W ramach tych przygotowań na przełomie grudnia i stycznia nasze zespoły uczestniczyły w turniejach halowych odnosząc sukcesy. Juniorzy młodsi (rocznik 97) zwyciężyli w silnie obsadzonym turnieju organizowanym przez Calisię Kalisz w którym w finale pokonali Tur Turek, czołową drużynę w swojej kategorii w okręgu konińskim. Także trampkarze (rocznik 2000) odnieśli sukces na hali zwyciężając w turnieju w Dobrzycy, pokonując między innymi Centrę Ostrów. Jednak największym halowym sukcesem było zdobycie przez juniorów młodszych wicemistrzostwa okręgu kaliskiego w halowej piłce nożnej, pokonując po drodze między innymi Centrę Ostrów i Jarotę Jarocin.

W lutym LZS Grom Golina wraz z UKS Grom oraz golińskimi szkołami był organizatorem już IV turnieju przyjaźni szkół podstawowych, którego celem jest propagowanie przyjaźni poprzez sport oraz wyłonienie utalentowanych piłkarsko chłopców. W tym roku zwyciężyła SP 3 Jarocin. Także w lutym w ramach przygotowań juniorzy Gromu zagrali w turnieju w Miłosławiu, wystawiając dwa zespoły zajmując miejsca drugie i trzecie ustępując tylko ZKS Zagorów.

W marcu miał miejsce weekendowy sportowy maraton w Golinie. W sobotę w golińskiej odbył się IX turniej siatkarski „Sympatyk Cup” . Za to w niedzielę pomimo niesprzyjającej pogody odbyły się aż trzy mecze piłkarskie. Trampkarze w sparingu ulegli Polonii Środa, juniorzy młodsi także w meczu sparingowym zremisowali z Jarotą Jarocin, a na koniec odbyły się II Derby Goliny w których Stare osiedle pokonało Nowe osiedle 5:3 a w obydwu zespołach występowało wielu obecnych piłkarzy zespołu seniorów Gromu.

15 marca na boisku treningowym przy Bułgarskiej w Poznaniu juniorzy młodsi Gromu rozegrali sparing z juniorami starszymi Lecha Poznań ulegając 1:10 (1:3). Gromowcy przez sporą część spotkania dobrze prezentowali się przeciwko starszym kolegom z Lecha.

29 marca odbyło się także ważne wydarzenie pozasportowe bowiem, oddano do użytku długo oczekiwane ogrodzenie boiska głównego. .

W kwietniu do rozgrywek ligowych po przerwie zimowej i długich przygotowaniach wróciły zespoły młodzieżowe. Juniorzy jak na liderów rozgrywek przystało udanie rozpoczęli rundę rewanżową umacniając się na pierwszej pozycji . Także bardzo dobrze wystartowali trampkarze odnosząc komplet zwycięstw.

Maj przyniósł historyczny sukces naszego klubu. 24 maja zwyciężając w Krotoszynie z tamtejszą Astrą 6:0 na trzy kolejki przed końcem ligi juniorzy zapewnili sobie pierwsze miejsce i zdobyli tytuł MISTRZA OKRĘGU KALISKIEGO JUNIORÓW MŁODSZYCH, dający awans do ligi wojewódzkiej, a pozostawiając w pokonanym polu, między innymi takie firmy jak Ostrovia Ostrów czy Calisia Kalisz.

Czerwiec to zakończenie rozgrywek ligowych drużyn młodzieżowych sezonu 2013/2014. Rozgrywek bardzo udanych. Juniorzy prowadzeni przez Sebastiana Waszkiewicza i Piotra Kowalczyka zdobyli tytuł mistrza z doskonałym bilansem 14 zwycięstw 2 remisów i tylko jednej porażki. Dzięki udanej wiośnie, także trampkarze zajęli trzecie miejsce na podium w swojej grupie rozgrywkowej . W czerwcu odbyło się podsumowanie rozgrywek i spotkanie z młodzieżą Gromu na którym juniorzy zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami.

Po tak udanym sezonie, kilku juniorów zostało zaproszonych na testy do renomowanych klubów. Do Akademii Lecha Poznań udali się Marcin Szymkowiak, Krzysztof Potarzycki z rocznika 99 i Krzysztof Gładczak z rocznika 98, a do Miedzi Legnica Patryk Grobelny i Olaf Dyoniziak z rocznika 97.

Także w czerwcu, były piłkarz zespołu Gromu z rocznika 97 Filip Oleśków w barwach Warty Poznań zdobył bramkę w Centralnej Lidze juniorów przeciwko Arce Gdynia.

Kilku juniorów zostało wypożyczonych Lecha Poznań i Jaroty Jarocin odnosząc sukcesy w rundzie jesiennej ze swoimi zespołami.

W czerwcu odbyło się walne zebranie członków klubu na którym ponownie prezesem został bardzo oddany klubowi Tomasz Raźniak z Jarocina . Na zebraniu podjęto także inną ważną decyzję. Od nowego sezonu po sześcioletniej przerwie Grom Golina ponownie przystąpi do rozgrywek seniorów.

Lipiec to odpoczynek od rozgrywek ligowych, ale praca działaczy, zarządu klubu na rzecz kolejnego sezonu. Świetną pracę wykonuje radny Marcin Półrolniczak, który wspierając klub pomaga w pozyskiwaniu sponsorów. Dzięki jego zaangażowaniu obiekt ponownie pięknieje wzbogacając się w 300 miejsc siedzących. Wsparcia udziela także Rada Sołecka, zakupując dla klubu komplet strojów i dresów. Kilka golińskich i nie tylko firm postanawia wspierać finansowo klub, dzięki czemu budżet staje się coraz bardziej stabilny.

Przygotowania do rozgrywek rozpoczynają seniorzy. Chęć reprezentowania barw Gromu wyraża sporo liczba zawodników, także wychowanków klubu, którzy grali w wyższych ligach, ale postanowili wrócić i wspomóc nasz klub. Dzięki dobrej pracy z młodzieżą i współpracy z golińskimi szkołami w ostatnich latach do treningów seniorów przystępuje spora liczba zawodników w zdecydowanej większości wychowanków klubu. Trenerem zespołu seniorów zostaje Sebastian Waszkiewicz, od lat związany z klubem, który w przeszłości prowadził już zespół seniorski Gromu awansując z nim do klasy okręgowej. Kierownikiem został Wojciech Radomski miłośnik piłki i sympatyk klubu.

Sierpień obfitował w wiele wydarzeń. Przygotowania do rundy jesiennej wkraczają w decydującą fazę , trenują wszystkie zespoły.

W dniach od 5 do 11 sierpnia sportowcy z golińskich szkół oraz piłkarz Gromu uczestniczyli w obozie sportowo - rekreacyjnym w Murzasichle koło Zakopanego organizowanym wspólne przez LZS Grom i UKS Grom. Piłkarze zespołów młodzieżowych Gromu przygotowywali się do kolejnego sezonu, ale także korzystali z licznych atrakcji sportowych i turystycznych, zwiedzając między innymi stadion Cracovii Kraków, korzystając z Aquaparku w Bukowinie ,kibicując kolarzom na Tour de Polonie. Gromowcy zagrali także w Zakopanym sparing z AP Kraków prowadzoną przez reprezentanta Polski Mirosława Szymkowiaka i pokonali kolegów z Krakowa 5:4.

W sierpniu Grom był już po raz jedenasty organizatorem Memoriału Tomka Michalaka. Tradycyjnie turniej cieszył się zainteresowaniem gdyż jest to jedyny w okolicy turniej dla zespołów na pełnowymiarowym boisku. Zawody miały dwie odsłony, gdyż oprócz turnieju seniorskiego odbył się jednocześnie turniej młodzieżowy dla rocznika 2002. W sumie w imprezie brało udział ponad 180 piłkarzy. W turnieju seniorskim zwyciężyło Jaraczewo pokonując 2:1 Biegun. W ramach przygotowań do sezonu udział wzięli seniorzy Gromu, którzy nie przegrali żadnego pojedynku, nie tracąc bramki w całym turnieju, ale zajęli trzecie miejsce. Wśród zespołów młodzieżowych najlepszym okazał się Biały Orzeł Koźmin.

31 sierpnia po kilku letniej przerwie ponownie Grom występuje przed własną publicznością w rozgrywkach seniorów. Mecz cieszy się sporym zainteresowaniem publiczności a piłkarze nie zawodzą i po bramkach Michała Brylla i Mateusza Jelaka pokonują Zawiszę Sośnie 2:1

Wrzesień to apogeum rozgrywek ligowych nowego sezonu. Oprócz seniorów, klub ponownie jest reprezentowany przez dwie drużyny młodzieżowe. Tym razem w rozgrywkach trampkarza starszego (roczniki 2000 - 2001) i młodzika starszego (roczniki 2002 - 2004) Bardzo dobrze spisują się nasze zespoły. Seniorzy pomimo roli debiutanta stają się rewelacją rozgrywek. Na wygranym na spotkaniu z Błyskiem Daniszyn reaktywuje się klub kibica Gromu Golina złożony z uczniów i absolwentów golińskich szkół, który od tego momentu doskonale wspiera zespół i szybko staje się kolejną wizytówką naszego klubu.

W meczu wyjazdowym z Chruszczynami jedną z bramek zdobywa Krzysztof Gładczak stając się najmłodszym strzelcem mając 16 lat i 244 dni i pobija rekord klubu, który od 17 lat dzierżył Arkadiusz Kowalczyk.

Bardzo dobrze spisują się we wrześniu, także zespoły młodzieżowe w których wynik nie jest najważniejszą sprawą, ale potrafią pogodzić rozwój umiejętności z dobrymi wynikami.

Październik i listopad to dokończenie zmagań ligowych naszych zespołów. Seniorzy kontynuują dobrą passę i przez cały sezon doznają tylko jednej porażki i raz remisują odnosząc siedem zwycięstw i stając się dla wielu niespodziewanie jednym z głównych kandydatów do awansu ostatecznie plasując się na drugim miejscu po rundzie jesiennej. Na derbowym pojedynku z LZS Cielcza pada rekord frekwencji. Mecz derbowy dwóch najlepszych zespołów ligi ogląda około 500 osób co jest ewenementem na tym etapie rozgrywek. Także zespoły młodzieżowe bardzo dobrze reprezentują Grom Golina,

Trampkarze prowadzeni przez Grzegorza Walczaka i Łukasza Gożdziaszka zaliczają bardzo dobrą rundę jesienną, stając się „czarnym koniem” rozgrywek i zajmują drugie miejsce w silnej lidze okręgowej pokonując między innymi Polonię Kępno, KKS Kalisz , Ostrovię Ostrów. Młodziki (roczniki 2002-2004) prowadzenie przez Miłosza Patokę także udanie debiutują w rozgrywkach (jest to pierwszy sezon tego zespołu) zajmując piąte miejsce i z każdym miesiącem przybywa do zespołu zdolnych graczy.

Trzech piłkarzy Gromu wypożyczonych do juniorów starszych Lecha Poznań zostaje ze swoim zespołem zwycięzcą ligi wojewódzkiej po rundzie jesiennej. Juniorzy wypożyczeni do Jaroty należą do czołowych graczy swojego zespołu, Jakub Szymkowiak zostaje najlepszym strzelcem juniorów starszych Jaroty po rundzie jesiennej.

Grudzień to czas podsumowań i plebiscytów. W plebiscycie na stronie klubowej najlepszym zawodnikiem rundy jesiennej zostaje Michał Bryll wyprzedzając Mateusza Jelaka i Piotra Krysia. Z 40 spotkań ligowych przez cały rok Grom odnosi aż 25 zwycięstw 6 remisów i tylko 9 porażek.

W zespole seniorów udanie wyszło połączenie doświadczenia z młodością. Zespół jest jednym z najmłodszych w lidze. W każdym spotkaniu występowali zawodnicy, którzy jeszcze mają wiek juniora, stopniowo przygotowując się do gry seniorskiej, dzięki czemu przyszłość kadrowa zapowiada się ciekawie.

Dzięki pracy działaczy klubu i wsparciu finansowemu Urzędu Miasta w Jarocinie, na przełomie października i grudnia tworzone były kolejne zespoły młodzieżowe , tym razem w rocznikach 2005 – 2008, które rozpoczynają swoją przygodę z piękną dyscypliną jaką jest piłka nożna. Miejmy nadzieję że to kolejni Gromowcy w następnych latach. Obecnie w klubie w trzech drużynach ligowych oraz dwóch grupach naborowych swoją piłkarską pasję rozwija ponad 80 zawodników, co jest sporym sukcesem organizacyjnym klubu

Miejmy nadzieję że kolejny 2015 rok będzie także obfitował w wiele wydarzeń i sukcesów dla naszego klubu Grom Golina.

Zarząd klubu dziękuje wszystkim osobom wspierającym Grom Golina w działalności , kibicom , sponsorom oraz sympatykom.