UWAGA! Ta strona internetowa Gromu Golina używa plików cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ciesteczka. Aby to zmienić należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem

http://gromgolina.pl/images/aa_logo_Grom_Golina.png Rozpoczynamy podsumowanie roku 2017. Na początek zespół Młodzików (rocznik 2006 i młodsi) ,który ma za sobą bardzo udany rok.

Jest to obecnie najstarsza grupa młodzieżowa w Gromie z czterech zespołów prowadzonych przez klub.

W roku 2017 chłopcy i dziewczęta z rocznika 2006w ramach rozgrywek Kaliskiego OZPN na wiosnę kończyli rozgrywki w kategorii Orlik , natomiast w rundzie jesiennej reprezentowali Grom w kategorii Młodzik młodszy. Udana runda wiosenna i komplet zwycięstw w rozgrywkach III ligi Orlik  Gr I  (6-0 z CKS Zduny, 3:1 AR II Jarocin, 6:2  GKS Jaraczewo, 17:1 z GOS II Biały Orzeł Koźmin, 11:0 z Akademią Talentów II Jarocin, 7:3 z Piastem Kobylin) zaowocowały zajęciem pierwszego miejsca na koniec sezonu.

Jesienią grupa kontynuowała dobra passę już w kategorii Młodzika, gdzie także nie doznała porażki odnosząc sześć zwycięstw i raz remisując (1:0 z CKS Zbiersk, 4:0 z Raszkowianką Raszków, 0-0 z Calisia II Kalisz, 3:1 z Gladiatorami Pieruszyce, 4:1 z Prosną Kalisz, 3:0 vo z Antonio Jarocin, 5:1 z LZS Cielcza) Efektem dobrej gry jest pierwsze miejsce po rundzie jesiennej w rozgrywkach II ligi Młodzika młodszego.

Zespół zarówno w okresie zimowym jak i latem brał udział w kilku turniejach. gdzie między innymi wygrali turniej w Borku i zajęli trzecie miejsce na turnieju w Klęce. Mieli także możliwość uczestniczenia w turnieju w hali gdzie zawody odbywały się na podłożu trawiastym. Zawodnicy zdobywali szereg wyróżnień indywidualnych.

Oczywiście wyniki w drużynach młodzieżowych nie są priorytetem , najważniejszą sprawią jest w tych kategoriach rozwój sportowy, mentalny i fizyczny.  Przez cały rok grupa miała 99 jednostek treningowych na których doskonaliła swoje piłkarskie umiejętności. Co najważniejsze i najbardziej cieszy - widać z każdym miesiącem postęp zarówno indywidualny zawodników jak i zespołowy.

Zaangażowanie rodziców oraz ich dobra współpraca z kadrą trenerską zaowocowała bardzo udanym sportowym rokiem dla tej drużyny. Trenerem zespołu jest Piotr Kryś, a kierownikami Artur Wieczorek oraz Magdalena Kubiak.

Klub przykłada dużą rolę w prace z młodzieżą i stara się zapewnić jak najlepsze warunki. W tym roku dzięki współpracy z Radą Sołecką oraz wsparciu UM zespół otrzymał nowy komplet stroi. Drużyna trenuje na klubowych obiektach w które pomimo skromnych środków finansowych klub ciągle inwestuje. Dzięki wnioskom do UM oraz wsparciu sponsorów nasze drużyny na mecze wyjazdowe jeżdżą autobusami.

Zawodnicy mieli możliwość w tym roku w sierpniu uczestniczyć także w obozie sportowym w Murzasichle i w Zakopanym. 

Zdjęcie użytkownika Grom Golina.

Podstawowa kadra Młodzika młodszego

OSKAR ANDRZEJCZAK, TOMASZ BIGOS , BARTOSZ GABRYSIAK, ADAM GRALIŃSKI, JAKUB GROBELNY,  JAKUB JĘDRZEJAK , JUSTYNA KRAWCZYK, JAKUB MISKAK, AMELIA OSTOJSKA , KAROL PAWEŁCZYK, ,OLIWIER LEWICZ, KACPER SZCZEPANIAK, JAN WIECZOREK, MIKOŁAJ  ZIĘTKOWSKI, PRZEMEK GOŚCINIAK, KRYSTIAN OLEJNICZAK, TOBIASZ PAWEŁCZYK, IGOR MATUSZEWSKI

Podsumowanie trenera grupy młodzik-  Piotra Krysia

"Cały rok można zaliczyć jako bardzo udany. W rozgrywkach  wiosennych w kategorii orlik drużyna odniosła 6 zwycięstw z dobrym stosunkiem bramek 50-7. Mała liczba straconych bramek świadczy  o dobrej i mądrej grze taktycznej. Do najbardziej zaciętych  meczów w rundzie wiosennej można zaliczyć dwa spotkania z APR JAROCIN (wygrana 3:1) i  ostatni mecz który decydował o  pierwszym  miejscu  w rozgrywkach z Piastem Kobylin (wygrana 7:3). Szczególnie w tym spotkaniu, pomimo młodego wieku drużyna  pokazała prawdziwy  charakter i wolę walki, udowadniając, że w najważniejszych momentach spotkania potrafi przezwyciężyć przeciwnika by ostatecznie wygrać cały mecz i rozgrywki.

 Przerwa  pomiędzy zakończonymi  rozgrywkami Orlików, a rozpoczynającym się okresem przygotowawczym do rundy  jesiennej w rozgrywkach Młodzika,  dała duży komfort w nauce przejścia z  kategorii Orlik  do Młodzika, Uważam że jest to,  jeden z największych przeskoków pod względem taktycznym  spośród wszystkich  etapów rozwoju młodego zawodnika. Na tym etapie zespół szybko nauczył się poruszania po dużym boisku -  zawężania, skracania pola gry, łapania przeciwnika na spalony. Mądra gra taktyczna oraz umiejętności indywidualne sprawiły że zespół zdobył aż 19 pkt na 21 możliwych,  stracił zaledwie 3 bramki .

Jeśli chodzi o indywidualny rozwój zawodników i zawodniczek  u każdego  z nich widać z miesiąca na miesiąc postępy, czego  dowodem są wyniki osiągnięte przez zespół  oraz wyróżnienia indywidualne na turniejach piłkarskich.

W całym roku  od stycznia do grudnia 2017 drożyna trenowała bardzo intensywnie łącznie odbyło się 99 treningów plus rozgrywki  ligowe. Zawodnicy na treningach doskonalą technikę, taktykę oraz poruszanie się boisku. Od miesiąca października  zostały wprowadzone zajęcia z zakresu  wzorców ruchowych oraz motoryki.

Od lipca do współpracy trenerskiej dołączył  mój  brat Paweł, razem trenujemy  roczniki 2006/2007/2008. Ja docelowo prowadzę zespół młodzika a on orlika, lecz razem się uzupełniamy.

 W styczniu  rozpoczynamy  treningi  pełni zmobilizowani, tak żeby z miesiąca na miesiąc w jak najlepszy sposób podnosić umiejętności indywidualne  zawodników jak i całe zespołu. Na zakończenie   chciałem podziękować za dobry,  rok  i wyniki osiągnięte zawodnikom i zawodniczkom,  trenerowi Pawłowi i kierownikom  Arturowi i Magdzie za dobrą współpracę oraz rodzicom "

                                  

                                                                                        

                                                                                                  

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież