UWAGA! Ta strona internetowa Gromu Golina używa plików cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ciesteczka. Aby to zmienić należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem
Grom Golina

Grom GolinaKlub piłkarski LZS Grom Golina został założony w 1995 roku przez grupę miejscowych działaczy. Pierwszym prezesem został Bernard Ignasiak. W 1997 roku drużyna seniorów wystartowała w oficjalnych rozgrywkach kaliskiego OZPN.

Pierwszym dużym sukcesem był awans od A Klasy na wiosnę 2000 roku. Ponadto zespół pod wodzą Piotra Kowalczyka zaliczył doskonałą półtora roczną passe 33 spotkań bez porażki. W 2002 roku zespół awansował do klasy okręgowej. W tym okresie klubem kierowali  jako prezesi Grzegorz Kowalski i Ryszard Kaczmarek, a trenerami byli min. Zdzisław Witczak i Grzegorz Walczak.

Wiosną 2005 roku Grom spadł do A klasy, by po roku wrócić do okręgówki i zaliczyć najbardziej udany sezon w historii zajmując 6 miejsce. Trenerem był wtedy Sebastian Waszkiewicz.

Sezon 2007/08 był ostatnim sezonem drużyny seniorów. Z powodu braków środków finansowych i personalnych zarząd postanowił zgłosić do rozgrywek tylko drużyny młodzieżowe. Ostatnim trenerem seniorów był Janusz Namysłowski, a nowym prezesem klubu został Tomasz Raźniak.

W piłce młodzieżowej klub odnosił wiele sukcesów, a największym okazało się Mistrzostwo Okręgu Kaliskiego juniora młodszego w 2014 roku pod wodzą trenerów Waszkiewicza i Kowalczyka.

Grom dwukrotnie przebywał na zagranicznych turniejach: w Niemczech w 1999 roku i w Szwajcarii w 2010 roku. W latach 2004-2006  wybudowane zostały szatnie. W 2013 roku  główne boisko zostało ogrodzone, a w 2014 powstały trybuny.

W 2014 do rozgrywek powrócił zespół seniorów Gromu.

W pierwszym sezonie po powrocie do rozgrywek seniorów (2014/2015) Gromowcy odnieśli  sukces uzyskując awans do A klasy. Młody zespół prowadzony przez trenera Sebastiana Waszkiewicza ,stworzony w większości z wychowanków ku uciesze kibiców i działaczy tylko rok potrzebował do awansu. Grom stał się "czarnym koniem " rozgrywek zaskakując dobrą grą. Po pierwszej rundzie Gromowcy zajmowali drugie miejsce w tabeli. W rundzie wiosennej także nie zwolnili tempa i zajęli drugie miejsce w tabeli ustępując liderowi tylko gorszym bilansem bezpośrednich spotkań. Drugie miejsce dawało grę w barażach o awans do  A klasy z wicemistrzem grupy 2 Jaskiniowcem Rajsko. W pierwszym spotkaniu na wyjeździe padł remis 0:0. W rewanżu w Golinie Grom po bardzo emocjonującym meczu zwyciężył 3:0 i uzyskał awans do A klasy.

W sezonie  2015/2016 Grom jako beniaminek występował w A klasie. Młody zespół w zdecydowanej większości składający się z wychowanków klubu, zajął siódme miejsce spokojnie utrzymując się na tym szczeblu rozgrywek. Bardzo dobry sezon zaliczyła kolejna drużyna młodzieżowa. Juniorzy młodsi pod wodzą trenerów Grzegorza Walczaka i Łukasza Goździaszka zostali wicemistrzami okręgu kaliskiego ustępując tylko Ostrovii Ostrów, a kolejni wychowankowie mieli możliwość debiutu w seniorach.