UWAGA! Ta strona internetowa Gromu Golina używa plików cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ciesteczka. Aby to zmienić należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem

http://gromgolina.pl/images/aa_logo_Grom_Golina.pngW kolejnym podsumowaniu przedstawiamy zespół Orlika Gromu Golina.

Drużynę występującą w rozgrywkach Orlika w II lidze  Kaliskiego OZPN  tworzą zawodnicy urodzeni w 2007 roku i młodsi. Większość swoją przygodę z piłką rozpoczęło w Gromie już wcześniej i był to dla nich kolejny piłkarski rok. Wiosną chłopcy z tego rocznika wspomagali starszych kolegów z rocznika 2006  i wspólnie zajęli pierwsze miejsce na koniec sezonu. W rundzie jesiennej reprezentują Grom w rozgrywkach Orlika dla rocznika 2007.

Orliki mają za sobą udaną rundę w ramach rozgrywek Kaliski OZPN w której odnieśli pięć zwycięstw (5:2 z LZS Cielcza, 6:2 z GKS I Żerków, 9-0 z GKS II Żerków, 9:1  z WKS Witaszyce i 9:0 z GKS Jaraczewo) dwa razy przegrali (5:7 z APR Jarocin i 1:2 z Antonio II Jarocin) Po rundzie zajmują w rozgrywkach trzecie miejsce z dorobkiem 15 punktów.

Oczywiście rozgrywki ligowe to odskocznia od treningów, które w tej kategorii są najważniejsze, a wyniki drużyn młodzieżowych nie są priorytetem. Najważniejsze jest rozbudzanie zainteresowania piłką nożną i rozwój umiejętności piłkarskich oraz emocjonalnych zawodnika.

Zespół występował także z sukcesami w wielu turniejach w tym roku. Między innymi  w ostatnim tegorocznym turnieju zajęli drugie miejsce w Kotlinie.

Trenerem od rundy jesiennej jest Paweł Kryś , który od tego sezonu dołączył do sztabu szkoleniowego w naszym klubie i jest to jego pierwsza przygoda z piłką w roli trenera. Paweł jednocześnie występuję w zespole seniorów Astry Krotoszyn obecnie w rozgrywkach klasy okręgowej gdzie jest czołową postacią zespołu a wcześniej grał między innymi w Jarocie Jarocin i Płomyku Koźminiec. 

Kierownikami  zespołu są Magdalena Kubiak oraz Artur Wieczorek, którzy  spisują się bardzo dobrze w swojej roli i wspomagają także zespół Młodzików i Żaków.

podstawową kadrę zawodniczą tworzą:OSKAR ANDRZEJCZAK, TOMASZ BIGOS , BARTOSZ GABRYSIAK, ADAM GRALIŃSKI, JAKUB GROBELNY, KACPER JAŚKOWIAK , JAKUB JĘDRZEJAK , JUSTYNA KRAWCZYK, JAKUB MISKAK, AMELIA OSTOJSKA , KAROL PAWEŁCZYK, PATRYK SZLACHCIAK , KACPER TOMASZCZAK, MIKOŁAJ STASIK, OLIWIER LEWICZ, KACPER SZCZEPANIAK

Podsumowanie trenera zespołu Orlik - Pawła Krysia:

Wynik na półmetku jest dość zadowalający choć pozostawia niedosyt. Orliki Gromu w pięciu spotkaniach z drużynami: GKS ŻERKÓW I, GKS ŻERKÓW II, LZS CIELCZA, WKS WITASZYCE, GKS JARACZEWO, pokazali zdecydowaną wyższość pod względem umiejętności piłkarskich, co owocowało tworzeniem sytuacji podbramkowych, które były wykorzystywane. Przekładało się to na wysokie wygrane. W tych meczach zdobyliśmy 15 pkt. Dwa mecze niestety zakończyły się niepowodzeniem jeżeli chodzi o wyniki, zaznaczam, że niepowodzeniem były wyniki, ponieważ sama gra napawa optymizmem w rundzie rewanżowej, tym bardziej że z drużynami z którymi przegraliśmy, na wiosnę zagramy u siebie. Odniosę się przede wszystkim do meczu z Antonio Jarocin, gdzie nasza drużyna przegrała na wyjeździe nieznacznie - 2:1, będąc przez większość meczu zespołem lepszym, brakowało wykończenia i … Szczęścia. Zespół stworzył 5 bardzo dogodnych sytuacji, w których trafialiśmy w słupki, poprzeczkę i jak to powiedział jeden znany w regionie trener „Franciszkanie zaczarowali bramkę”

W grudniu 2017 zespół Orlika rozegrał Turniej mikołajkowy w Kotlinie, gdzie uzyskaliśmy wysoką druga lokatę, ulegając tylko Czarnym Dobrzyca. Za naszymi plecami znalazła się JAROTA JAROCIN, WKS WITASZYCE, A TAKŻE DWA ZESPOŁY Z KOTLINA.

Podsumowując wyniki Zespołu jestem bardzo zadowolony, ponieważ na tą chwilę znajdujemy się na wysokiej 3 pozycji z perspektywą przeskoczenia przynajmniej o jedną lokatę. Zespół ma potencjał na wygranie z każdym na wiosnę, a patrząc na postępy jakie robią zawodnicy wierzę, że wiosna będzie nasza! Cieszy mnie również fakt iż wszyscy piłkarze w mniejszym lub większym stopniu mieli okazję do pokazania swoich umiejętności, a także przyczynili się do końcowego sukcesu.

Swoją przygodę trenerską rozpocząłem w lipcu br. Obejmując drużynę ORLIKA, podczas trwającej rundy rozpocząłem kurs Trenerski ukończony pozytywnie 2 grudnia 2017, co uważam za swój osobisty sukces. Treningi w rundzie jesiennej połączone były z zespołem młodzika, w początkowym okresie swojej pracy służyłem pomocą trenerowi Piotrowi i poznawałem zespół. Imiona, charaktery, umiejętności… Trzon zespołu stanowił również siłę w rozgrywkach młodzika, także na bieżąco uczestniczyłem w rozwoju Młodzików, tak jak trener Piotr uczestniczył w rozwoju Orlików. W końcowym etapie rundy jesiennej możemy powiedzieć o poprawie umiejętności piłkarskich, ale również o poprawie umiejętności taktycznych, wielu zawodników poprawiło swoją jakość gry w piłkę nożną, co nas najbardziej cieszy. Udało się również wprowadzić zajęcia doskonalące wzorce ruchowe oraz poprawiające motorykę co możemy uznać za dodatkowy sukces naszej dwójki trenerskiej. W styczniu rozpoczynamy „PEŁNĄ PARA”  przygotowania do rundy wiosennej i dalszego doskonalenia umiejętności naszych PIŁKARZY… "

"

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież