UWAGA! Ta strona internetowa Gromu Golina używa plików cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ciesteczka. Aby to zmienić należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem

http://gromgolina.pl/images/aa_logo_Grom_Golina.pngDziś podsumowanie w wykonaniu grupy Żak, która pracowała w minionym roku bardzo intensywnie.  

Grupa Żak ma za sobą bardzo intensywny rok. Także występuje w rozgrywkach ligowych w ramach Kaliskiego OZPN, które w tej kategorii wiekowej odbywają się na zasadzie turniejów. Żaki rozegrały także sporo spotkań towarzyskich i turniejów letnich oraz zimowych.

Warte podkreślenia jest duże zaangażowanie i współpraca trenera, zawodników jak i rodziców co sprawia że jest to bardzo zgrany team. Grupa jest liczna , dzięki czemu podczas turniejów grają zawsze dwie ekipy , a wszyscy mają możliwość konfrontacji i piłkarskiej zabawy. 

Trenerem w tej kategorii jest Piotr Kowalczyk, a kierownikiem Magdalena Kubiak.

Pierwsza część roku to turnieje halowe, a od kwietna cykl turniejów ligowych. Przeciwnikami były drużyny Kotlina, Jaroty i Jaraczewa.  Drużyna Gromu wygrała ten cykl rozgrywkowy. Drużynę tworzyli zawodnicy z rocznika 2008 i młodsi – w sumie 21 osób. Grano w systemie 1 plus 6 zawodników. Bilans wiosny to 25 zwycięstw, 8 remisów i 8 porażek; bramki 50:22.

Runda jesienna to zmiana systemu gry na 1 plus 4 (przepis wprowadzony przez PZPN). Zawodnicy z rocznika 2008 przeszli do grupy orlika. Grupę żaków tworzył teraz rocznik 2009 i młodsi. Barwy Gromu reprezentowało ponad 20 zawodników i zawodniczek. Nasza drużyna wygrała swoją grupę turniejową, a przeciwnikami były ekipy z Dobrzycy i Kotlina. W sześciu z siedmiu rozegranych turniejów ligowych grały też drugie drużyny – rezerwowe. Tutaj nasza drużyna nie miała sobie równych; wygrała zdecydowanie wszystkie spotkania, strzelając w sumie ponad 50 bramek.

Bilans jesieni to 12 zwycięstw, 2 remisy i 6 porażek, bramki 48:20.

Bilans całego 2017 roku to 37 zwycięstw, 10 remisów i 14 porażek, bramki 98:42. (spotkania turniejowe oraz gry kontrolne)

Drużyna Gromu wzięła udział w 20 turniejach. W ciągu roku żaki odbyły ponad 80 jednostek treningowych, z reguły półtoragodzinnych.

podsumowanie trenera grupy Żak - Piotra Kowalczyka:

Trener Piotr Kowalczyk: „Praca z dziećmi tworzącymi drużynę żaków polega przede wszystkim na szkoleniu w zakresie techniki piłkarskiej, stwarzaniu możliwości wszechstronnego rozwoju sportowego i wdrażaniu do systemu taktycznego. To ostatnie brzmi cokolwiek szumnie, ale gra w systemie 1 plus 6 czy 1 plus 4 nakłada na zawodników obowiązki taktyczne i wyznacza konkretne zadania na boisku. Moi podopieczni „zrobili” w tym roku i wyniki, i postęp. Oczywiście, że bardziej cieszy mnie rozwój zawodników, chociaż akurat ocenę owego rozwoju wolałbym pozostawić obiektywnym obserwatorom gry żaków. Wyniki potwierdzają właściwy kierunek pracy, zwłaszcza jakość treningów. Dodam w tym miejscu, że klub zapewnił nam bardzo dobre warunki rozwoju. Grupa jest bardzo zżyta ze sobą i do tego naprawdę zdyscyplinowana. Niewątpliwie wpływ na to mają świetne relacje rodziców. Chciałbym przypomnieć, że moi podopieczni mają po 8 lat. Warto o tym pamiętać w kontekście przytoczonej powyżej statystyki, zwłaszcza liczby spotkań i treningów.  Jako trener jestem bardzo zadowolony z pracy moich zawodników. To był dla żaków na pewno udany rok.”

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież