UWAGA! Ta strona internetowa Gromu Golina używa plików cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ciesteczka. Aby to zmienić należy zmienić ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem

http://gromgolina.pl/images/aa_logo_Grom_Golina.pngWażnym dla sportowca aspektem jest zdrowie i zapobieganie urazom. W tym aspekcie w naszym klubie pomaga firma firma Restart Rehabilitacja.

 

Do sztabu trenerskiego dołączył Mateusz Sobczak właściciel firmy Restart Rehabilitacja, który współpracuje z trenerem zespołu seniorów Sebastianem Waszkiewiczem i pomaga we właściwym przygotowaniu zawodników. Jego głównym zadaniem jest zapobieganie urazom oraz pomoc w ich leczeniu. Jest to raczej ewenement na tym poziomie rozgrywek , a Grom pokazuje że nadal chce się rozwijać. 

Przedstawiamy wywiad z panem Mateuszem Sobczakiem.

1. Proszę się przedstawić naszym czytelnikom oraz przedstawić pana firmę.

Od 2012 roku pracuję w szpitalu w Koźminie Wlkp. Jest to oddział rehabilitacyjny z pododdziałem rehabilitacji neurologicznej. Zajmuję się głównie pacjentami po epizodach neurologicznych tj. udary i uszkodzenie rdzenia kręgowego. Mam pod swoją opieką także pacjentów "ortopedycznych" tzn. po wszczepieniu endoprotezy i złamaniach różnego typu. W sezonie 2015/2016 pełniłem funkcję fizjoterapeuty-masażysty JKS Jarota Jarocin z którą zajęliśmy wysokie 4 miejsce w tabeli, na szczeblu trzeciej ligi. Rok 2017 był dla mnie wyjątkowy postanowiłem założyć własną działalność, Restart Rehabilitacja. Razem z mgr Katarzyną Piłkowską świadczymy usługi z zakresu rehabilitacji: neurologicznej, ortopedycznej i sportowej. Mgr Katarzyna Piłkowska specjalizuje się także w rehabilitacji dzieci.

2. Jakie są pana zadania w klubie.?

Do moich obowiązków jako Fizjoterapeuta w Gromie  Golina należą między innymi - postawić prawidłową diagnozę, interwencję w nagłych wypadkach, pomoc w stanach ostrych jak i przewlekłych, poprawę upośledzonej sprawności i funkcjonalnych ograniczeń. Ale najważniejsza jest prewencja , czyli zapobieganie wystąpienia kontuzji bądź jej nawrotów.

3. Jakie są najczęstsze kontuzje piłkarzy?

Najczęstsze kontuzje wśród piłkarzy dotyczą stawu skokowego i stawu kolanowego, a najczęstsze urazy to stłuczenia, naderwanie więzadeł i mięśni, zerwania wiązadeł i mięśni, a także złamanie kości.

4. Ma pan jakąś sportową przeszłość?

Osobiście sam bardzo lubię aktywność fizyczną. W przeszłości w szkole podstawowej i średniej trenowałem piłkę ręczną i koszykówkę.

5. Jak pan ocenia atmosferę w zespole.

Atmosfera w Grom Golina jest bardzo dobra, co powinno przełożyć się na duże sukcesy w najbliższym czasie.

Dziękuje za rozmowę.

https://www.facebook.com/mateuszsobczakrestartrehabilitacja/?timeline_context_item_type=intro_card_work&timeline_context_item_source=100000768487721&pnref=lhc

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież