-
Opublikowano: 19 kwiecień 2017
Od piątku do poniedziałku kibiców piłkarskich czekają emocje w Golinie. Wiosenne rozgrywki ligowe rozpoczynają Żaki a pierwsze spotkania przed własną publicznością grać będą Orliki oraz seniorzy, którzy rozegrają pojedynki derbowe.
W piątek od godziny 17.00 zainaugurują ligową wiosnę Żaki czyli zespół z roczników 2008-09 Będzie to turniej (rozgrywki Żak rozgrywane są systemem turniejowym) z udziałem czterech zespołów - Błękitnych Sparty Kotlin, GKS Jaraczewo, Jaroty Jarocin oraz Gromu Golina. Łącznie odbędzie się sześć spotkań. Zimą nasz zespół prowadzony przez Piotra Kowalczyka regularnie trenował i rozgrywał wiele turniejów. Zapewne w piątek zobaczymy ambitną postawę wszystkich drużyn.
W poniedziałek o godzinie 17.30 swój ligowy pojedynek zagrają Orliki. Podopieczni Piotr Krysia ligowe zmagania rozpoczęli przed tygodniem wygranym pojedynkiem 6-0 w Zdunach. W drugiej kolejce zagrają przed własną publicznością, a przeciwnikiem będzie Akademia Reissa II Jarocin. Obydwa zespoły znajdują się na podium (Grom jest drugi, AR trzecia ) w tabeli. Jesienią po emocjonującym meczu w Jarocinie Grom zwyciężył 5-4 . Zapewne także poniedziałkowy pojedynek będzie pełen emocji.
W niedzielę o godzinie 16.00 na stadion Gromu zawita spora liczba kibiców gdyż dojdzie do spotkania derbowego w kaliskiej A klasie pomiędzy Gromem a WKS Witaszyce.
Będzie to czwarta kolejka ligowa rundy wiosennej, ale dla Gromowców będzie to pierwszy mecz wiosną przed własną publicznością W trzech wcześniejszych kolejkach zespół prowadzony przez Sebastiana Waszkiewicz grał na wyjazdach, gdzie dobrze się zaprezentował wygrywając w Dobrzycy 1-0, przegrywając 2-3 w Ostrowie i pokonując w Kaliszu Prosnę 3-2
WKS w trzech wiosennych kolejkach wygrał dwa spotkania obydwa w Ostrowie z OKS 1-0 i Orłem Wysocko 6-0 oraz zremisował u siebie z Prosną Kalisz 1-1
Grom i Wks znajdują się w ścisłej czołówce tabeli. Witaszyce nieukrywające ambicji awansu do okręgówki zajmują trzecie miejsce , natomiast Grom plasuje się na piątym miejscu w tabeli. Jesienią w meczu rozegranym w Jarocinie pomiędzy tymi zespołami padł remis 1-1
Zapraszamy kibiców piłkarskich do dopingu swoich zespołów podczas spotkań rozegranych w Golinie.
21.04 PIĄTEK GODZINA 17.00 TURNIEJ ŻAKÓW Z UDZIAŁEM BŁĘKITNYCH KOTLIN, GKS JARACZEWO, JAROTY JAROCIN I GROMU GOLINA
23.04 NIEDZIELA GODZINA 16.00 GROM GOLINA - WKS WITASZYCE - KALISKA KLASA A
24.04 PONIEDZIAŁEK 17.30 GROM GOLINA - AP REISSA II JAROCIN - MECZ LIGOWY ORLIKI III LIGA
W innych spotkaniach ligowych w klasie A w tej kolejce oprócz najciekawiej zapowiadającego sie spotkania w Golinie zmierzą się :
| 22 | LZS Cielcza | - | ORZEŁ Wysocko Wielkie | 2017-04-23 | 15:00 | Boisko w Cielczy (Cielcza, Sportowa ) | : |
| 23 | SPARTA Russów | - | ZIELONI Kożminek | 2017-04-23 | 17:00 | Boisko w Russowie (Russów x) | : |
| 24 | BŁĘKITNI-SPARTA Kotlin | - | GLADIATORZY Pieruszyce | 2017-04-23 | 16:00 | Boisko w Magnuszewicach (Magnuszewice x) | : |
| 25 | PIAST Czekanów | - | CZARNI Dobrzyca | 2017-04-23 | 11:00 | Boisko w Czekanowie (Czekanów, Strażacka 1) | : |
| 26 | SULIMIRCZYK Sulmierzyce | - | OKS Ostrów Wlkp. | 2017-04-23 | 11:00 | Boisko w Sulmierzycach (Sulmierzyce, Błonie x) | : |
| 27 | CKS Zbiersk | - | PROSNA Kalisz | 2017-04-23 | 14:00 | Boisko w Zbiersku (Zbiersk-Cukrownia 58 A) | : |
| 28 | GROM Golina | - | WKS Witaszyce | 2017-04-23 | 16:00 | Boisko w Golinie (Golina x) | : |
Prowadzący w tabeli Piast Czekanów podejmie spadkowicza ozkręgówki Czarnych Dobrzyca, którzy po porażce na inauguracje u siebie z Gromem w dwóch kolejnych spotkaniach odnieśli zwycięstwa ze Zbierskiem i Sulimirczykiem.
Wicelider z Koźminka uda się do Sparty Russów. Zieloni przed tygodniem doznali pierwszej wiosną porażki w meczu na szczycie w Czekanowie i będą zapewne chcieli wrócić na zwycięski tor. Sparta która jesienią zdobyła tylko cztery punkty wiosnę rozpoczęła udanie w trzech kolejach zdobywając sześć punktów.
Błękitni Kotlin którzy jeszcze nie zdobyli punktów w tej rundzie podejmą beniaminka z Sierszewa Gladiatorów, którzy także słabo rozpoczęli wiosnę zdobywając tylko jeden punkt. Obydwie ekipy będą chciały zdobyć pierwszy komplet punktów.
W Cielczy dobrze grający w tej rundzie i mający cały czas szansę na awans gospodarze podejmą zajmujący ostatnie miejsce w tabeli Orzeł Wysocko Wielkie. Zdecydowanym faworytem są gracze z Cielczy, którzy jesienią rozbili Orła 12-0
W Sulmierzycach walczący o utrzymanie Sulimirczyk zagra z OKS Ostrów. Gospodarze po przegranej przed tygodniem w ważnym meczu w Dobrzycy walczyć będą o zwycięstwo. OKS będzie trudnym rywalem, zespół ten wiosną zdobył już sześć punktów.
W Zbiersku zapowiada się także ciekawe spotkanie. Miejscowy CKS który zdobył w tej rundzie jeden punkt będzie chciał wzmocnić swój dorobek punktowy. Rywal będzie jednak trudny - Prosna Kalisz, tym bardzie że zespół z Kalisza podrażniony jest porażką przed tygodniem u siebie z Gromem.
Zapraszamy kibiców piłkarskich na boiska A klasy. Emocji i bramek zapewne nie zabraknie.
PATRONAT MEDIALNY
POPRZEDNI MECZ
NAJBLIŻSZY MECZ
TERMINY
Poniedziałek
Wtorek
Środa
czwartek
Piątek
Sobota
niedziela
STATYSTYKI
Dzisiaj: 137
Wczoraj: 362
W tym tygodniu: 1055
W tym miesiącu: 1055
Ogólnie: 506425